Brama segmentowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W Polsce najpopularniejszymi wśród bram garażowych są bramy segmentowe. Wynika to z ich połączenia jakości, funkcjonalności i przystępnej ceny. Bramy segmentowe jednak znacząco różnią się od siebie i każda może być stosowana w innego rodzaju pomieszczeniu. Powiemy Wam, jak dokonać właściwego wyboru i na co zwrócić uwagę przy zakupie bramy segmentowej.

Sposób otwierania

Bramy segmentowe dzielą się chociażby na boczne, uchylne, czy rolowane. Każdy rodzaj otwierania ma swoje plusy i minusy. Niektóre systemy wymagają miejsca na podjeździe i wewnątrz garażu, więc nie będą korzystne dla niewielkich budynków garażowych. Dobrze, jeśli zastanowicie się zatem, jaki sposób otwierania będzie dla Was najwygodniejszy i przeanalizujecie, czy sprawdzi się w danej przestrzeni garażowej.

Bramy segmentowe Wiśniowski

Bezpieczeństwo

Obecnie istnieje mnóstwo systemów bezpieczeństwa i dodatkowych elementów, które można zamontować jako wyposażenie bramy segmentowej w garażu. Nie do każdego modelu jednak nadaje się wszystko. Niektóre rozwiązania stosowane są jako podstawowy element bramy, a niektóre można jedynie opcjonalnie dokupić. Przy zakupie pomyślcie więc o tym, czy brama ma wmontowane lub też, czy ma możliwość dodatkowego montażu fotokomórki, funkcji łagodnego zatrzymywania bądź blokadę w przypadku zerwania sprężyny.

Automatyka

To kolejna grupa akcesoriów do bram segmentowych, bezpośrednio związana z tym, o czym mówiliśmy przed chwilą. Automatyka pozwala na zdalne sterowanie bramą, co daje możliwość jej otwierania i zamykania bez wysiadania z auta. Przyda się to przede wszystkim w deszczowe oraz zimowe dni. Coraz częściej jest to już standard dla bramy segmentowej. Tam, gdzie nie jest, koniecznie spytajcie o możliwość dokupienia i domontowania systemów automatyki bramowej. Wpłynie to korzystnie nie tylko na Wasz komfort, ale też bezpieczeństwo, ponieważ brama zyskuje dodatkowy system, utrudniający jej ręczne, niepożądane otwarcie przez intruza.

Izolacyjność

Chodzi o izolację pod względem cieplnym oraz dźwiękowym. Wszystkie informacje na temat tych parametrów powinniście znaleźć przy interesującym Was modelu bramy. To ważne, np. gdy Wasz garaż jest pomieszczeniem ogrzewanym i chcecie uniknąć niepotrzebnej straty ciepła. Znowu przekonujemy się zatem o tym, że brama segmentowa bramie segmentowej nierówna – każde pomieszczenie można wyposażyć w inną, odpowiednio dopasowaną bramę.

Mamy nadzieję, że te drobne, krótkie wskazówki pomogą Wam przy wyborze odpowiedniej bramy segmentowej do Waszego garażu. Jeśli decydujecie się na takie rozwiązanie, to przecież warto, aby było ono dla Was jak najpraktyczniejsze i najwygodniejsze!