Jak poprawić barwę zębów? – Zabiegi stomatologiczne

Piękny uśmiech to zasługa nie tylko genów, ale przede wszystkim odpowiedniej higieny oraz opieki stomatologicznej, która zależnie od preferencji może obejmować bardzo wiele różnych zabiegów – nie tylko z zakresu stomatologii zachowawczej, czyli leczenia próchnicy – gabinet stomatologiczny oferuje znacznie więcej, w tym zabiegi estetyczne. 

Wybielanie zębów w Będzinie w gabinetach stomatologicznych „Klusek”

Jednym z najczęstszych zabiegów estetycznych, jakie wykonuje w profesjonalnym gabinecie stomatolog Będzin, jest wybielanie zębów. Na barwę naszych zębów mają wpływ bardzo różnorodne czynniki, a wiele z nich wynika z naszego stylu życia. Niektóre nawyki mogą skutecznie zmienić barwę naszych zębów na bardziej niekorzystną, np. w wyniku palenia czy spożywania określonych pokarmów. Problem może nasilać się wraz z wiekiem, a przecież my wciąż chcemy cieszyć się pięknym uśmiechem. Wtedy warto rozważyć wybielanie zębów u stomatologa w Będzinie. 

jak wybielić zęby

Sposoby na białe zęby 

Oczywiście zawsze możemy spróbować wybielić zęby domowymi sposobami, ale są to metody mało skuteczne i przede wszystkim nietrwałe. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalisty, jakim jest stomatolog Będzin. Specjalista przede wszystkim określi, czy nie ma przeciwwskazań to wykonania zabiegu wybielania, a następnie dobierze metodę, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia. 

W gabinetach stomatologicznych można wybielić zęby między innymi za pomocą specjalnej lampy czy licówek. W przypadku lampy na zęby nakłada się wybielające żele, które pod wpływem lasera wykazują działanie wybielające. Natomiast licówki to cienkie płatki, które nakleja się na te zęby, które odznaczają się niekorzystną barwą lub strukturą – licówki mają więc znacznie szersze zastosowanie, ale jest to także droga metoda. Ponadto stomatolog Będzin może także zaproponować specjalne nakładki z żelem, które należy nosić przez około 2 tygodnie. Zarówno wybielanie laserem, jak i za pomocą nakładek może dawać bardzo różne efekty i nigdy nie są one trwałe – po pewnym czasie zabieg należy wykonać ponownie.