Zastosowania transmisji bezprzewodowej Bluetooth

Obecnie mamy do czynienia z bardzo szybkim rozwojem technologicznym. Wpływ technologii na społeczeństwo i środowisko, w którym żyjemy pozostaje bezdyskusyjny. Dzięki informatyzacji i nowoczesnym rozwiązaniom jakość życia znacząco się podniosła, a ludzie coraz bardziej stają się przywiązani do technologii, która na co dzień ułatwia im życie. W sferze medycyny, edukacji, komunikacji i innych dziedzin realizacje projektów stale ułatwiają obliczenia, symulacje i automatyzacje bez których nie było by możliwe dokończenie i realizacja działań na rzecz innowacji oraz usprawnień istniejących już rzeczy.

wzmacniacz bluetooth

Ważną nie tylko dla naukowców ale również dla każdego z nas są technologie bezprzewodowego przesyłu danych. Dzięki nim bez potrzeby używania kabli możemy wymieniać w wygodny, szybki i co ważne bezpieczny sposób informacje między urządzeniami.

Najpopularniejsze rodzaje transmisji bezprzewodowej to:

  • WiFi
  • Łączność komórkowa GSM/GPRS
  • Łączność satelitarna
  • Łączność radiowa
  • Łączność bluetooth

Każda z wyżej wymienionych technologii działa na różne odległości i zapewnia czasem transmisje jedną a czasem dwustronną. Ma różną przepustowość, częstotliwość oraz wiele innych parametrów, którymi można je rozróżnić. My jednak dzisiaj przyjrzymy się bliżej łączności bluetooth. Jej najpopularniejszymi zastosowaniami w naszym codziennym życiu mogą być: słuchawki bezprzewodowe, bezprzewodowe klawiatury i myszki, wzmacniacz bluetooth audio zarówno domowy jak i samochodowy. Moduły wzmacniaczy bluetooth są wykorzystywane do budowy głośników bezprzewodowych tak bardzo ostatnio popularnych.

Technologia bluetooth pozwala na transmisję danych pomiędzy urządzeniami różnych typów, nie wymaga dodatkowego routera tak jak w przypadku łącznośći WiFi a coraz to nowsze standardy znacząco przyspieszają szybkość transmisji. Najnowsza generacja posiada również oznaczenie LE co oznacza Low Energy, zaznacza to wyraźnie, że obecnie wykorzystwany bluetooth 5.0 i wyżej pobiera bardzo małe ilości energii dzięki czemu, możemy cieszyć się pracą urządzeń jeszcze dłużej. Dzieki temu nasze słuchawki bezprzewodowe z tą technologią mogą nie tylko przesyłać dźwięk o lepszej jakości lecz również wytrzymują na 1 ładowaniu nawet 2 dni słuchania bez przerwy.

Nasz wzmacniacz bluetooth nabyliśmy w sklepie Elektroweb, za jego pomocą wykonaliśmy projekt bezprzewodowych głośników. Jakość dźwięku i prostota montażu i działania sprawia, że bezprzewodowe technologie są na wyciągnięcie ręki nawet dla zwykłego majsterkowicza.