Rusztowania – ROBTOM

Na większości placów budowy i w czasie prac konserwacyjnych potrzebne jest zastosowanie rusztowań elewacyjnych, a ich dzierżawienie z reguły jest pokaźną częścią kosztów przedsięwzięcia. Z tego powodu warto dowiedzieć się, czym powinno charakteryzować się profesjonalne przedsiębiorstwo posiadające w ofercie montaż rusztowań.

Robtom to firma wynajmująca rusztowania. Przede wszystkim należałoby zapoznać się z dokładną ofertą przedsiębiorstwa. Najbardziej wygodną opcją jest wybór firmy, której usługi są tak wszechstronne, aby nie angażować wielu różnych podmiotów. Wybór jednej firmy do wynajmu, transportu oraz montażu oznacza zredukowanie wysiłku logistycznego i oszczędność. Dzięki takiej decyzji nie będzie powodu, by martwić się o żaden element związany z pracami, nawet własnoręczny transport rusztowań. Warto pamiętać, że niektóre firmy, takie jak Robtom sp. z o.o., świadczą nawet usługi przy pracach elewacyjnych.

robtom

Ważnym kryterium wyboru firmy, której specjalnością jest dzierżawa rusztowań elewacyjnych, jest stopień wykwalifikowania osób w niej zatrudnionych. Nie chodzi tu tylko o tych, co na budowie będą stawiać konstrukcję. Ze specjalistami powinniśmy mieć do czynienia na każdym etapie współpracy z firmą: od pierwszego kontaktu, aż po podpisanie protokołu odbioru, wykonanego przez odpowiedniego pracownika. Oprócz tego, w toku współpracy spotkamy się z m.in. konsultantem, który wyceni usługę. Sprawdzone firmy na rynku oferują też fachowe doradztwo, tak w zakresie samego sprzętu, jak również przepisów BHP.

Równie istotne co sprawna ekipa jest to, czy firma posiada wszelkie wymagane przez prawo uprawnienia oraz atesty. Lepiej też zaufać firmom zatrudniającym wyszkolonych monterów, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem oraz zdobytymi uprawnieniami.

Normy to jednak jedynie jedna strona sprawy. Drugą są właściwie dobrane komponenty oraz solidne ich połączenie. Niezależnie od typu rusztowań, powinny one przechodzić regularne przeglądy.

Może się wydawać, że materiał lub marka rusztowań nie mają tak dużego znaczenia. Nie jest to jednak prawda. Przykładowo, obecnie szeroko używa się rusztowań aluminiowych, charakteryzujące się odpornością oraz lekkością. Należą do nich np. rusztowania Plettac i Layher – produkty naprawdę sprawdzonych liderów na rynku. Jeśli przedsiębiorstwo oferujące wynajem rusztowań właściwie je konserwuje oraz dokonuje przeglądów, sprzęt nie ma prawa zawieść, nawet w niełatwych warunkach. Oprócz tego, systemy znanych firm przeważnie są „przyjazne w montażu”, co wpływa na szybkość robót.

Kolejną cechą dobrego przedsiębiorstwa wynajmującego oraz montującego rusztowania jest terminowość. Każda osoba, która działa w branży budowlanej najlepiej wie, iż czas to pieniądz. Opóźnienia najczęściej mogą przełożyć się na duże straty i nerwową atmosferę wokół inwestycji. Dlatego najlepsze firmy, jak np. Robtom sp. z o.o., nie pozwalają sobie na lekceważenie uzgodnionych terminów. Ich pracownicy wiedzą, że powinni skonstruować optymalny harmonogram pracy. Dzięki temu żadna ze stron nie naraża się na straty będące wynikiem poślizgu.

Montaż rusztowań powinien także odbywać się szybko. Wpływa na to fachowość całej ekipy, doświadczenie, rodzaj rusztowań i in. Należy podkreślić, że niektóre firmy (np. Plettac) podają do informacji, ile m2 jest w stanie kosztować specjalista. Wartości skrajne są jednak naprawdę szerokie, nie tylko dlatego, że każda budowa różni się od innych. Niewiele mniej ważny jest demontaż rusztowań. Powinien być przeprowadzony zgodnie z harmonogramem, szybko i sprawnie, tak, aby nie przeszkadzać w kolejnych etapach prac.

Prawda jest taka, że rusztowania wykorzystywane są w wielu sytuacjach, a wznoszenie wysokościowców jest jedynie przykładem ich zastosowań. Dobra firma jest w stanie docenić każdego klienta. Niezależnie od tego, czy ma z nim budować centrum handlowe, czy odnawiać sufit w wysokiej hali. Docenia również lojalność. Choćby korzystnymi rabatami dla stałych klientów.

ROBTOM
Ogrodowa 55a
Pyrzyce 74-200
Telefon: + 48 506 023 511
https://www.robtomspzoo.com/