Sufity napinane – hit ostatnich lat!

Z pewnością spotkaliście się w przestrzeniach publicznych, takich jak galerie handlowe, czy coraz częściej nawet nowoczesne hole, poczekalnie lub biura, z sufitami o wymyślnych kształtach, barwach i o różnego rodzaju innych, designerskich efektach. Bardzo prawdopodobne, że każdy z takich sufitów był w rzeczywistości niczym innym, jak sufitem napinanym. O co właściwie chodzi? Dlaczego ten rodzaj sufitów zyskuje tak dużą popularność? Przyjrzyjmy się temu!

Sufit napinany

Zasada montażu

Sufity napinane umieszcza się na profilach jedynie po obwodzie powierzchni sufitowej. Pomiędzy nimi rozpina, czy też napina się specjalną membranę. To właśnie dzięki temu możemy uzyskiwać wiele ciekawych, imponujących wizualnie efektów, z których tak chętnie korzysta nowoczesne budownictwo.

Właściwości sufitów napinanych

Nie tylko warstwa estetyczna jest mocną stroną sufitów napinanych. Mają one przewagę nad innymi rodzajami sufitów także ze względu na swoje właściwości i kwestie czysto praktyczne. Tym, co sprawia, że z sufitów napinanych można łatwo korzystać nawet w biurach, czy mieszkaniach jest fakt, że nie obniżają one stropu. Można więc osiągnąć nietuzinkowy wizualnie efekt nawet w pomieszczeniu niskim, teoretycznie niepozwalającym na to, aby eksperymentować w nim z wyglądem sufitu. Z racji na zastosowane materiały, sufity napinane są znacznie odporniejsze i mają znacznie lepsze właściwości niż choćby sufity w tradycyjny sposób pomalowane farbą. Nowoczesny i dobrze wykonany sufit napinany będzie nie tylko wyjątkowy pod względem aranżacji, ale też nieprzemakalny, niepalny, odporny na grzyby i inne, podobne zagrożenia dla użytkownika, a także bardzo łatwy do utrzymania w czystości.

Uniwersalność

Jak łatwo zauważyć na podstawie powyższych informacji, wbrew pozorom, sufity napinane są produktami bardzo uniwersalnymi. Łączą w sobie wiele zalet – zarówno tych wyłącznie estetycznych, jak i funkcjonalnych. Jest to więc rozwiązanie idealne nie tylko dla osób śledzących najnowsze trendy w aranżacji wnętrz, ale też niechcących iść na żadne kompromisy pod względem jakości i oczekujących wyłącznie najlepszych parametrów od montowanego sufitu.

Nie pozostaje zatem chyba nic innego, jak samemu przekonać się o rzeczywistej wartości sufitów napinanych. Nie ma praktycznie żadnych przeszkód, aby zastosować je tak w dużej przestrzeni handlowej, jak i w mniejszym, prywatnym mieszkaniu. Popularność takiego rozwiązania w związku z tym jest całkowicie zrozumiała.